بستن پنجره

ادامه تحصیل در هلند – ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در هلند

ادامه تحصیل در هلند

ادامه تحصیل در هلند

 ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در هلند:

دانشگاه های هلند دارای کیفیت بسیار بالایی در سطح جهانی بوده و در رتبه بندی کشورهای دارای برترین سیستم های آموزشی که توسط QS در سال ۲۰۱۶ انجام شده، دارای رتبه هفتم در کل جهان است.

علاوه بر اینکه زبان انگلیسی، زبان دوم مردم هلند است، برخی از دوره های کارشناسی ارشد و دکترا نیز به زبان انگلیسی ارائه میشوند. برای مثال در دانشگاه Leiden تعداد ۸۰ ، دانشگاه Amsterdam ۱۴۰ و دانشگاه Utrecht تعداد  ۸۳ برنامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه میشوند. در دانشگاه های دیگر هلند نیز، تعداد برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی در همین حدود است. علاوه بر کارشناسی ارشد، برنامه های دکترا تقریبا در تمامی رشته ها و دانشگاه ها به زبان انگلیسی ارائه میشوند.

یکی دیگر از مزیت های تحصیل در هلند، شهریه نسبتا مناسب دانشگاه های این کشور است. به طوری که شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۱۴ هزار دلار در سال است و نسبت به کشورهای انگلیسی زبان پایین تر است. برای دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا هستند این مبلغ بسیار کمتر بوده و زیر ۳ هزار دلار در سال است.

به افرادی که در مقطع دکترا در هلند تحصیل می کنند محقق یا پژوهشگر گفته میشود (نه دانشجو) و نه تنها تحصیل در مقطع دکترا رایگان است بلکه فرد به عنوان کارمند دانشگاه فعالیت کرده و حقوق دریافت میکند (توجه کنید که چیزی به عنوان بورسیه در مقطع دکترا در هلند وجود ندارد و  تمامی محققان یا دانشجویان دکترا حقوق دریافت کرده و از پرداخت شهریه معاف هستند)

 

ادامه تحصیل در هلند

ادامه تحصیل در هلند

ادامه تحصیل در هلند

ادامه تحصیل در هلند

 

ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های معتبر اروپا و آسیا

 

نظر شما درباره این مطلب چیست؟
  • معمولی 
  • عالی 
  • خوب 
  • بی فایده 
  • بد 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: شما اجازه کپی برداری از مطالب این سایت را ندارید