بستن پنجره

انگیزه نامه SOP بیانیه هدف آموزش نگارش ، نمونه انگیزه نامه Statement of Purpose

انگیزه نامه SOP بیانیه هدف

انگیزه نامه SOP بیانیه هدف آموزش نگارش ، نمونه انگیزه نامه Statement of Purpose

انگیزه نامه (Statement of purpose) SOP یا بیانیه هدف یک قسمت اساسی از فرآیند ارائه درخواست شما برای شرکت در یک برنامه تحصیلی است.

 در حالی که مدارک تحصیلی و توصیه نامه های اساتید شما اعتبار آکادمیک شما را نشان می دهد، انگیزه نامه یا بیانیه هدف این فرصت را به شما می دهد که خود را به عنوان یک کاندیدا به صورت همه جانبه و به شیوه ای کاملا جذاب معرفی کنید.

 انگیزه نامه برگ برنده شماست تا خود را به عنوان یک متقاضی برجسته کنید

شما باید برای نوشتن و بهبود متن بیانیه هدف یا انگیزه نامه خود وقت کافی در نظر بگیرید.

 بدون شک دانشگاه ها و موسسات انتخابی شما متفاوت هستند و باید قبل از شروع به نوشتن انگیزه نامه شرایط خاص هر یک از آن ها را بررسی کنید. اما مهم نیست که به کدام دانشگاه درخواست می دهید، یک چیز مسلم است: یک انگیزه نامه SOP قوی برای موفقیت شما حیاتی است!

جهت ثبت سفارش نگارش انگیزه نامه SOP بیانیه هدف کلیک کنید – و یا با شماره های زیر تماس بگیرید: 02177832281 – 09199065914

چرا بیانیه هدف یا انگیزه نامه (SOP) مهم است؟

انگیزه نامه به کمیته پذیرش امکان می دهد که شما را به عنوان یک متقاضی به صورت عمیق تری درک کنند.

 کمیته پذیرش قبلاً از طریق مدارک و ریز نمرات شما در مورد عملکرد تحصیلی تان آگاهی دارند، اما انگیزه نامه (SOP) به آنها این فرصت را می دهد تا شایستگی شما را شرکت در برنامه تحصیلی مورد نظر ارزیابی کنند.

هدف اصلی شما از ارسال بیانیه هدف این است که به کمیته پذیرش توضیح دهید که چرا فکر می کنید این دوره تحصیلات تکمیلی برای شما مناسب است.

با توجه به این نکته، باید ازانگیزه نامه به عنوان راهی برای نشان دادن آنچه که شما را در وهله اول به سمت این برنامه سوق داده است، و آنچه که امیدوارید در صورت پذیرش به دست آورید، استفاده کنید.

یک انگیزه نامه قوی باید این دو نکته را در مورد شما به کمیته پذیرش نشان دهد:

* یک بیانیه هدف قوی باید همیشه روشن کند که چرا احساس می کنید باید در این برنامه خاص شرکت کنید و اینکه این برنامه تحصیلی و موسسه چه مزایایی برای رشد فکری و حرفه ای شما ارائه می دهد.

برای مثال باید به یکی از اعضای هیئت علمی که ممکن است دوست داشته باشید با آن کار کنید اشاره کنید. یا کتابخانه های پیشرفته و آزمایشگاه های دپارتمان مورد نظر را ذکر کنید. همچنین می توانید در مورد فرصت های شغلی موسسه و یا جزئیات برنامه درسی و تناسب آن با اهداف آکادمیک خود توضیح دهد. این امر آشنایی شما را با جزئیات برنامه انتخابی تان نشان می دهد.

**انگیزه نامه باید کمیته پذیرش را از علایق و تجربیاتی که باعث شده شما برای شرکت در برنامه آنها اقدام کنید، آگاه کند. همچنین نحوه تفکر شما درباره موضوعات اخیر در رشته تحصیلی انتخابی را نشان خواهد داد.

 یک انگیزنامه (SOP) با کیفیت، به کمیته پذیرش این مفهوم را القا می کند که با این مفهوم ترک می کند که در صورت پذیرفتن تان، این تنها شما نیستنید که سود می برید و آنها نیز از پیوستن یک عضو جدید ارزشمند به جامعه آکادمیک خود سود می برند! یعنی یک رابطه دو سو برد!

اگر برای نگارش مقاله Essay یا تکالیف Assignment دانشجویی خود به زبان انگلیسی نیاز به کمک دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید:‌ 02177832281 – 09199065914

آمادگی برای نوشتن انگیزه نامه SOP

یک نگارش عالی مستلزم یک آمادگی عالی است!

در این قسمت مراحل آماده سازی را که باید قبل از شروع نگارش بیانیه هدف انجام دهید مرور میکنیم:

۱- زمان کافی برای نگارش انگیزه نامه اختصاص دهید.

به یاد داشته باشید که تهیه و نوشتن بیانیه هدف SOP یک کار سریع نیست. در حالت ایده آل، باید حدود یک ماه به خود فرصت دهید تا statement of purpose را بنویسید. در غیر اینصورت اگر زمان کافی ندارید میتوانید به متخصصان این کار سفارش نگارش دهید.

جهت سفارش نگارش انگیزه نامه SOP بیانیه هدف با شماره های زیر مربوط به مرکز اپلای تهران Apply Tehran در تماس باشید. کارشناسان نگارش انگیزه نامه SOP در مرکز ما به شما کمک می کنند تا یک انگیزه نامه قوی و با کیفیت تهیه کنید. 02177832281 – 09199065914

۲-  درباره دانشگاه و برنامه تحصیلی مورد نظر خود کاملا تحقیق کنید

 به وب سایت دانشگاه یا موسسه بروید و از صفحات اختصاص داده شده به دپارتمان و برنامه مورد نظر خود دیدن کنید تا اطلاعات لازم را بدست آورید.

در مورد زمینه های تحقیقاتی اعضای هیئت علمی دپارتمان اطلاعات کسب کنید. اعضای هیئت علمی را که علایق پژوهشی آنها با شما مطابقت دارد یادداشت کنید، زیرا آنها به طور بالقوه می توانند به عنوان استا راهنما عمل کنند. فقط بخاطر شهرت خوب یا موقعیت مکانی خوب دانشگاه آن را انتخاب نکنید! بلکه توجه کنید که آیا این دانشگاه دروس و امکانات متناسب با نیاز شما را ارائه می دهد یا خیر.

لیستی از هرگونه موارد مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی را که دانشگاه ارائه می دهد، تهیه کنید. معمولا دانشگاه ها دستورالعمل مشخصی برای نگارش و فرمت انگیزه نامه مورد نیاز خود ارائه می دهند. به عنوان مثال تعداد کلمات مجاز، سوالاتی که باید پاسخ داده شود و …

اطمینان حاصل کنید که تمامی مشخصات مدنظر آن ها را برای نگارش انگیزه نامه SOP درک کرده اید و طبق دستورالعمل آن ها بنویسید.

۳- با بخش پذیرش و اساتید مربوطه در دانشگاه مقصد در تماس باشید

 اگر یک عضو هیئت علمی را پیدا کرده اید که به نظر می رسد کار شما برای او جذاب است، با او تماس بگیرید تا خود و علایق تحقیقاتی خود را معرفی کنید. ایجاد ارتباط مستقیم با یکی از اعضای هیئت علمی می تواند به طور قابل توجهی شانس پذیرش شما را تقویت کند، به خصوص اگر عضو هیئت علمی مایل باشد در کار شما نقش نظارتی داشته باشد. یک عضو هیئت علمی همچنین قادر خواهد بود به سوالات شما در مورد علایق تحقیقاتی مشترک و چگونگی بررسی بیشتر در مورد برنامه تحصیلی پاسخ دهد.

اگر در مورد چگونگی نگارش انگیزه نامه SOP بیانیه هدف یا ارسال مدارک شک دارید، حتما سوال کنید.

 به یاد داشته باشید که وب سایت اداره پذیرش هر یک از موسسات، آماده کمک به رفع هرگونه عدم اطمینان متقاضیان در مورد مهلت های ارائه درخواست و شرایط لازم است. اگر از چیزی مطمئن نیستید، به آن ها ایمیل بزنید و درخواست توضیحات بیشتر کنید.

۴- قبل از شروع به نگارش، مدارک مورد نیاز پذیرش را آماده کنید

مطمئن شوید که کپی از مدارک تحصیلی،‌ گواهی نامه ها و CV خود در دسترس دارید.

ساختار انگیزه نامه  Statement of Purpose Structure

انگیزه نامه SOP ها معمولا بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه هستند و از سه قسمت اصلی تشکیل شده اند. اما نیازی نیست که حتما به صورت خیلی واضح این چهار قسمت را از هم جدا کنید و میتوانید طبیعی تر بنویسید.

اگر دانشگاه مقصد فرمت و تعداد کلمه خاصی (محدودیت تعداد کلمه) برای انگیزه نامه های دریافتی در نظر گرفته است حتما طبق آن بنویسید.

مطالب یک انگیزه نامه قوی و باکیفیت طوری سازمان دهی و تقسیم بندی شده است که مخاطب را به راحتی درگیر می کند.

سه قسمت اصلی بیانیه هدف:

۱- مقدمه انگیزه نامه (Introduction):

 مقدمه شما اولین برداشتی است که در کمیته پذیرش ایجاد می کنید، و همه ما می دانیم که برداشت اول چقدر مهم است!

شما باید با معرفی مختصر خود و اینکه چرا مشتقاق هستید در این برنامه شرکت کنید، توجه خواننده خود را جلب کنید.

شفاف، مختصر و مفید بنویسید و بلافاصله با یک جمله اول جذاب توجه خواننده را جلب کنید.

می توانید بیانیه هدف SOP خود را با یک حکایت یا یک نقل قول شروع کنید و یا خواننده را با یک واقعیت شخصی فریبنده تحت تاثیر قرار دهید. باید ببینید که چه نوع جمله ابتکاری باعث می شود تا مخاطب تا آخر انگیزه نامه با شما بماند.

مقدمه غیراصولی اغلب می تواند انگیزه نامه SOP بیانیه هدف شما را خراب کند و باعث شود کمیته پذیرش تا انتها آن را نخوانند و کنار بگذارند.

پس از جملات اولیه تاثیرگذار، شما باید توضیحی کلی، کوتاه و مختصر از آنچه در ادامه انگیزه نامه قصد دارید با جزئیات ذکر کنید ارائه دهید.

اگر برای نوشتن مقدمه مشکل دارید، نیازی نیست همان ابتدا آن را بنویسید بلکه مقدمه را کنار بگذارید تا متن و ابتدا قسمت های بعدی را بنویسید. در اینصورت نگارش مقدمه انگیزه نامه آسان تر خواهد شد و متوجه می شود که چطور به بهترین نحو تمام این قسمت ها را در مقدمه به هم پیوند دهید.

۲- بدنه SOP یا متن اصلی (main body)

متن اصلی انگیزه نامه SOP بیانیه هدف شما باید ۲ یا ۳ تجربه مهم و مرتبط شما را برجسته کند.

 در این بخش ها به پنج عنصر اصلی پرداخته می شود شامل:

–  علاقه متمرکز به برنامه:

درباره موضوعات جذاب مرتبط با این رشته صحبت کنید و این که چرا به نظر شما مهم و جالب است. به معرفی چالش های کنونی در این زمینه بپردازید. این یک روش عالی است که به کمیته پذیرش نشان دهید با مباحث مربوط به حوزه خود آشنایید و کاملاً آماده مشارکت در توسعه این رشته هستید.

درباره علایق تحقیقاتی و مطالعاتی خود در این رشته صحبت کنید. به کمیته پذیرش اطلاع دهید که می خواهید در مورد چه چیزهایی بیشتر بیاموزید، و چرا.

 نیازی نیست که شما یک پروژه تحقیقاتی دقیق از قبل برنامه ریزی شده داشته باشید – فقط کافی است موضوعاتی را به اشتراک بگذارید که بیشتر مایل به کاوش و تحقیق  راجع به آن ها هستید.

این کار به کمیته پذیرش نشان می دهد که شما با کنجکاوی فکری خود هماهنگ و مشتاق فرصت های عالی برای کمک به توسعه علم مورد نظر هستید.

در این بخش می توانید دیدگاه ها و تأثیرات فکری خود را نیز ذکر کنید. برای مثال اگر تا به حال با معلم یا دانشمندی روبرو شده اید که افکار و علایق شما را شکل داده و بر فعالیت های فکری شما تأثیر گذاشته است، حتما آن را ذکر کنید.

برای مثال:

My interest in the Health Economics specialization option is a testament to my conviction that health is one of the most interesting and complex determinants of social welfare. In my experiences as a traveler, researcher, and student, I understand health policy to be one of the most defining characteristics of a national identity as well as the locus of key clashes between equity and efficiency. Health economic policy is the most interesting because it juxtaposes health care, in which universality and equality are perceived as dominant principles, against the rationality and efficiency considerations of an increasingly liberal global economic reality. Graduate studies in health economic policy are the ideal corollary to my academic, personal and social background. I am most keen to explore the relationship between economic and psychological models of human behavior to hopefully advance a more holistic social sciences perspective on why people act against their own self-interest when it comes to their health.

– آمادگی علمی / حرفه ای:

مشاغل قبلی ، کارآموزی ها یا فعالیت های داوطلبانه مرتبط را ذکر کنید.

اگر تجربه ای در گذشته شما را به سمت این رشته سوق داده است حتما توضیح دهید.

به عنوان مثال ، یک متقاضی که در حال نوشتن بیانیه هدفی برای یک برنامه بهداشت عمومی است، ممکن است بخواهد ذکر کند که چگونه داوطلب شدن در انجام امور آشپزخانه یک مرکز خیریه علاقه او را به درک رابطه بین عدم امنیت غذایی و بهداشت ضعیف در گروه های حاشیه ای برانگیخته است.

همچنین می توانید به کمیته پذیرش در مورد مهارت های فنی مربوطه که از طریق این تجربیات کسب کرده اید نیز اطلاع دهید.

اگر قبلا در پروژه های تحقیقاتی مشارکت داشته اید یا به عنوان دستیار پروژه تحقیقاتی شخص دیگری کمک کرده اید، به اشتراک گذاشتن آنچه از چنین تجربیاتی آموخته اید باعث تقویت انگیزه نامه SOP بیانیه هدف شما می شود

ذکر تجربیات تحقیقاتی و اینکه چگونه این تجربیات علایق شما را شکل داده و مهارت های شما را افزایش داده، به کمیته پذیرش اطمینان می دهد که آماده انجام کار عملی لازم برای برنامه تحصیلات تکمیلی مورد نظر هستید.

حتماً مهارت های مهمی را که از طریق انجام کارهای تحقیقاتی کسب کرده اید، ذکر کنید! چنین مهارتهایی ممکن است شامل multitasking، تجزیه و تحلیل اطلاعات ، تقویت مهارتهای ارتباطی از طریق نوشتن گزارش یا توجه بیشتر به جزئیات باشد.

اگر تجربه  Teaching Assistantshipsدستیاری تدریسی  دارید که به شما کمک کرده است تا در معرض اطلاعات ارزشمند مرتبط با رشته انتخابی خود قرار بگیرید، و یا باعث شده است که مهارت های تدریس و مدیریت کلاس خود را توسعه دهید، حتما در بیانیه هدف خود ذکر کنید.

به هر حال، دستیاری تدریس TA یک تجربه کاری ارزشمند در محیط دانشگاهی است و نشان می دهد که شما می دانید چگونه در یک جامعه آکادمیک کار کنید.

مدارک، دوره ها و کنفرانس های مربوطه را که نقش چشمگیری در شکل دهی علاقه شما به این رشته داشته اند یا مرتبط با علایق تحقیقاتی فعلی تان هستند را ذکر کنید.  مطمئن شوید که مانند رزومه یا CV آکادمیک این موارد را به صورت لیست ذکر نکرده اید و با مثال و توضیح نوشته اید.

برای مثال:

After spending four years as an Arts & Science undergraduate and earning a Minor specialization in Economics, I have developed strong analytical research skills, a capacity for truly critical thought and an appreciation for the universal relevance of economic investigation. My interest in the social determinants of health, and how these interplay with policy and economics, was the impetus for my senior undergraduate research project entitled, “Health and behavior: Advancing a microeconomic framework for changing decision-making in people with obesity.” I was fortunate to work with economists Drs. Levi and Traut, with whom I interrogated the classical and contemporary theories around human behavior and health. In my role as a research assistant, I conducted three literature reviews, one of which was used to support the work of a senior graduate student and will be published in an upcoming issue of Health Economics and the abstract was accepted for a poster presentation at the Annual Health Economics Conference in Denver CO.

– نقاط قوت / ضعف

خودآگاه و شفاف باشید. سعی کنید هنگام بحث در مورد نقاط قوت و ضعف خود، به جای خودستایی، صادق و عینی به نظر برسید.

در واقع فقط نقاط قوت خود را بازگو نکنید و چند مورد از نقاط ضعف را نیز ذکر کنید البته به شرطی که برای هر نقطه ضعف ایده یا برنامه ای برای بهبود داشته باشید.

در اینصورت انگیزه نامه SOP بیانیه هدف (statement of purpose) شما خیلی قویتر خواهد بود زیر به کمیته پذیرش نشان می دهد شما دارای خودآگاهی و توانایی رشد خود هستنید و همچنین آن ها را از بلوغ فکری و شخصی شما مطمئن می کند.

    درباره چگونگی ارتباط نقاط قوت و ضعف با مسئولیت های تحصیلی و شغلی توضیح دهید. حتما نقاط قوت یا ضعف را با مثالهای مشخص نشان دهید. مثلا:

“Because analytical research and writing are my most well-developed academic strengths, as evidenced by my GPA, undergraduate thesis, reference letters, and writing samples, I am especially interested in pursuing the independent research project in this program”.

هنگام بحث در مورد یک نقطه ضعف، حتماً به چگونگی بهبود خود نیز بپردازید، و همچنین از مثالهای خاصی استفاده کنید. به نمونه زیر توجه کنید:

“I noticed that I struggled with time management during one of my undergraduate courses, and so I developed the habit of planning out work schedules for all of my tasks in advance in order to meet all of my deadlines.” 

    شرایط خاصی را که ممکن است  تاثیر منفی در عملکرد تحصیلی شما داشته باشد، ذکر کنید. اگر اعتقاد دارید که عملکرد علمی شما تحت تأثیر چیزی قرار گرفته است که در زندگی شما اتفاق افتاده است، می توانید در این قسمت از بیانیه هدف SOP درباره چنین تجربیاتی بحث کنید تا تأثیری که این چالش ها بر شما گذاشته اند را توضیح دهید.

سعی کنید با توضیح چگونگی غلبه بر این شکست ها و آنچه از آنها آموخته اید، بر توانایی خود در سازگاری و رشد تأکید کنید.  در اینصورت به خوبی می توانید با ذکر توانایی انعطاف پذیری و سازگاری تان به کمیته پذیرش ثابت کنید که قادر به غلبه بر چالش ها هستید و شانس پذیرش خود را تقویت کنید.

– برنامه های شغلی و اهداف حرفه ای:

اگر کار خاصی و شرکت مشخصی را به عنوان شغل رویایی خود در ذهن دارید، می توانید در اینجا در مورد آن بحث کنید و توضیح دهید که چه چیزی این کار را برای شما یک شغل رویایی می کند.

حتی اگر هنوز نمی دانید دقیقا چه شغلی خواهید داشت می توانید درباره اینکه انتظار دارید در آینده در چه سمتی مشغول به کار شوید بحث کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید مدرس شوید، اما دوره یا دانشگاه خاصی در ذهن ندارید، توضیح دهید چه چیزی شما را به این حرفه جذب می كند و این برنامه چگونه شما را برای چنین نقشی آماده می كند.

به بازار کار خوب، تقاضای زیاد برای فارغ التحصیلان این رشته در صنعت و فرصت های شغلی که بعد از اتمام این برنامه تحصیلی پیش رو خواهید داشت اشاره کنید. و توضیح دهید که این برنامه تحصیلی در موفقیت شغلی شما و رسیدن به اهداف تان موثر است.

برای مثال:

It is the responsibility of economics researchers to offer sustainable and feasible alternatives and recommendations to experts in all other fields regarding their most pressing challenges such as climate change and regulation of illegal trade. Further, the intermediary between economics research and the implementation of its corresponding results is the policy process. Because analytical research and writing are my most well-developed academic strengths, as evidenced by my GPA, undergraduate thesis, reference letters, and writing samples, the MA Economic Policy (Health Specialization) program is an ideal launch point for a research career in academia with branch points into policy work in the social determinants of health. Eventually, I want to complete a PhD. I want to build a focused academic practice at McMaster where I can help civil society, government and social enterprises understand and address ‘wicked problems’ at the intersection of economics and public health. The skills I aim to acquire through this graduate training are crucial to the evolution of my practice.

– چگونگی آشنایی با برنامه تحصیلی مورد نظر و دلایل انتخاب این برنامه و دانشگاه

نحوه آشنایی با برنامه تحصیلی مورد نظر را توضیح دهید. برای مثال از طریق وب سایت برنامه یا معرفی دوستان بوده و یا مکاتبه با اساتید آن دانشگاه.

درباره مراکز تحقیقاتی، رتبه جهانی، امکانات و فضای خوب دانشگاه که نظر شما را جلب کرده است صحبت کنید.

اگر با استادی در دانشگاه مورد نظر قبلا مکاتبه کرده اید و او با همکاری با شما موافقت کرده است حتما ذکر کنید.

درباره آن دسته از زمینه های تحقیقاتی اساتید دپارتمان مربوطه که هم راستا و مشترک با علایق تحقیقاتی شماست بحث کنید.

توضیح دهید که چگونه واحدهای درسی این برنامه تحصیلی و دانش و مهارت هایی که در شما پرورش می دهد پاسخگوی نیاز شما برای موفقیت در شغل مورد نظرتان است.

برای مثال:

What attracted me to the clinical psychology master’s program at XYZ University was the strong emphasis on diversity in the classroom and cultural context in the curriculum which aligns with my ambition to gain a holistic, socially conscious understanding of trauma manifestations in vulnerable populations. Moreover, your program offers the chance for students to complete two research projects in the world-class research facilities associated with the XYZ University, allowing me to develop and perfect my research skills in the most appropriate environment. I hope to complete these projects under the supervision of your faculty members, Dr. Sally Hendrix and Dr. Mirian Forster, widely considered two of the most brilliant, forward-thinking minds in trauma research today. Their work on the endocrinological risks of anxiety development in adolescents and development of abnormal psychology in CSA survivors is particularly pertinent to my own research interests. With my background in clinical research, my first-hand experience of the effects of trauma, and my deep devotion to and understanding of the pathological effects of adolescent PTSD, I think I can bring a lot to your next master’s cohort.

در صورت نیاز می توانید کار نگارش انگیزه نامه خود را به کارشناسان ما بسپارید!‌ اپلای تهران Apply Tehran با بیش از شش سال سابقه در نگارش انگیزه نامه های تحصیلی همراه شماست. شماره های ثبت سفارش: 09199065914 – 02177832281

در کل این بخش ها، مطمئن شوید که روایت جذاب در مورد تجربیات و علایق خود می نویسید، نه فقط ارائه لیست کسل کننده از موفقیت ها یا اهداف خود بدون هیچ زمینه ای. نباید فقط CV آکادمیک خود را تکرار کنید!

باید با ذکر مثال توضیح دهید که چرا تجربیات شما مهم هستند و چه چیزی از آنها آموخته اید.

باید طوری تجربیات و اهداف و توانایی های خود را نشان دهید که کمیته پذیرش متوجه شوند چرا شما یک کاندیدای عالی هستید، نه اینکه فقط در مورد آن ها صحبت کنید.

 به عنوان مثال، اگر شما قصد تحصیل در دوره تحصیلات تکمیلی فلسفه با هدف مطالعه آثار فردریش نیچه را دارید، می توانید درباره یک سمینار بحث کنید که باعث شده است شما به مطالعه ایده آلیسم آلمان بروید. در مورد اینکه سمینار چگونه جهان بینی شما را شکل داده و چه نوع مهارت هایی را آموخته اید صحبت کنید. آیا مهارت تحلیلی شما را تقویت کرد؟ آیا تغییری در نگاه شما به تاریخ نیمه اول قرن بیستم ایجاد کرده است؟

پس فراموش نکنید که از مثالهای جامع برای ایجاد یک روایت جذاب استفاده کنید.

۳- نتیجه گیری انگیزه نامه SOP (Conclusion)

نتیجه گیری شما باید همه چیز را به هم گره بزند و باعث شود خواننده بخواهد درباره شما اطلاعات بیشتری کسب کند.

 شما می توانید در مورد چالش های فعلی متخصصان رشته خود و اشتیاق خود برای مشارکت بیشتر در این زمینه صحبت کنید.

همچنین نتیجه گیری شما می تواند مکان خوبی برای پرداختن به برنامه های شغلی شما باشد، زیرا بیانیه را با نگاه به آینده به پایان می رساند. شما می توانید با مشخص کردن اینکه این برنامه چگونه به شما در دستیابی به اهداف حرفه ای تان کمک می کند، پایان دهید: خواننده را متقاعد کنید که متعهد به یادگیری و رشد هستید و کاملاً آماده مرحله بعدی در زندگی حرفه ای و آکادمیک خود هستید.

برای مثال:

While my background and areas of interest might seem unorthodox, I am hoping that the experience and knowledge I’ve gained within the workforce has prepared me to seek higher education. Through being in the positions I have been granted in life I have been able to gain skills that are necessary when implementing change and facing a career of helping others; such as maintaining boundaries, possessing the ability to be empathetic in stressful situations and being able to plan and manage time and money far into the future. My experiences have inspired me to drive to fight for implementing resonating, impactful change, to ultimately help in the fight towards propelling the progress and growth of our global society and community forward. Should I be accepted I am certain that I will gain exemplary knowledge and skill to become a future leader in the field of social work through the forward thinking, brilliant minds of the professors at X University.

یا

Lastly, on a simpler note, I’ve always been drawn to the West Coast, and would love to explore the wilder, mountainous areas North of Vancouver during my free time. Growing up in the flatlands of the Midwest seeded a very strong desire for the “big landscape” areas of Western Canada, and I can think of no better compliment to the abstract and small-scale work I’d be undertaking in the mechanical engineering program than to spend my free weekends hiking and camping in places like Coquitlam mountain Which is to say, simply, that I believe UBC is an ideal location for my next phase of scholarship not only because of its academic innovation and integrity, but because its surrounding environment is both beautiful and inspirational. I would arrive and continue to be an enthusiastic and incredibly engaged student in UBC’s MSc program, and I would be honored to assist in the incredible work being undertaken by both faculty and fellow graduate students alike.

جهت دانلود نه نمونه انگیزه نامه SOP بیانیه هدف روی لینک زیر کلیک کنید (توجه داشته باشید این نمونه مربوط به کار اپلای تهران نیست و صرفا نمونه های جمع آوری شده از دانشجویان کشورهای مختلف است!)

دانلود نمونه انگیزه نامه ها (275 دانلود ها)

حتما این مطلب را نیز مشاهده کنید 👈 سوالات مصاحبه پذیرش تحصیلی همراه با پاسخ و فایل صوتی👉 کلیک کنید

کلیک کنید 👈 مشاهده سایر مطالب آموزش نگارش انگیزه نامه SOP + دانلود نمونه انگیزه نامه های بیشتر برای کلیه رشته ها

لینک مفید

نظر شما درباره این مطلب چیست؟
 • عالی 
 • خوب 
 • معمولی 
 • بد 
 • بی فایده 

مطالب مرتبط

8 دیدگاه‌

 1. پونه گفت:

  مطالب واقعا بدرد بخور بود

 2. نرگس گفت:

  🌹🌹🌹

 3. Narii گفت:

  🌹🌹🌹🌹

 4. اشکان گفت:

  خیلی خوب بود

 5. علی گفت:

  می خواستم ازتون تشکر کنم برای SOP که برام نوشته بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: شما اجازه کپی برداری از مطالب این سایت را ندارید