بستن پنجره

ویزای دانشجویی تحصیلی – مصاحبه سفارت: نمونه پاسخ به سوالات Student Visa Interview

ویزای دانشجویی تحصیلی

ویزای دانشجویی تحصیلی

ویزای دانشجویی تحصیلی – مصاحبه سفارت: نمونه پاسخ به سوالات Student Visa Interview

ویزای دانشجویی تحصیلی – مصاحبه سفارت: نمونه پاسخ به سوالات Student Visa Interview

How to Show Strong Ties to Your Home Country in Student Visa Interview or Study Plan?

چطور در استادی پلن یا مصاحبه ویزای دانشجویی نشان دهید که به کشور مادری وابستگی دارید و پس از اتمام تحصیلات به کشورتان باز می گردید

موارد زیادی می تواند باعث ریجکت شدن درخواست ویزای دانشجویی تحصیلی شما در مصاحبه یا استادی پلن شود مانند:

 • کافی نبودن تاریخچه سفرهای خارجی شما
 • عدم ارائه مدارک کافی تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد
 • فقدان دلایل قانع کننده برای بازگشت به کشور

و ….

یکی از مهم ترین دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای دانشجویی تحصیلی متقاضیان از طرف افسر سفارت، عدم توانایی فرد در نشان دادن دلایل قانع کننده ای است که ثابت می کند پس از تحصیل به کشور خود باز می گردید.

برای نشان دادن وابستگی خود به خانواده و کشور مادری، باید در جواب این سوال : “اهداف شما و برنامه تان پس از اتمام تحصیلات در این کشور چیست؟” دلایل قانع کننده بیاورید.

 این سوال فرصت خوبی برای اثبات بازگشت به کشور مادری به شما می دهد. در پاسخ بگویید که برنامه و هدف تان بعد از فارغ التحصیلی بازگشت  به کشور مادری و فعالیت داشتن در آنجا است.

برای مثال:

 • در مورد وابستگی به خانواده تان (والدین سالمند یا بیمار که نیازمند مراقبت هستند، همسر و فرزند)، عدم همراهی آنها با شما در این سفر و نیازی که اعضای خانواده به حضور شما دارند صحبت کنید
 • از فرصت ها و پیشنهادهای شغلی عالی که در کشور خود دارید بگویید (بهتر است با مدرک باشد)
 • اگر شغل با درآمد بالا (به صورتی که مرخصی تحصیلی گرفته اید)، ملک یا دارایی و سرمایه گذاری دارید حتما ذکر کنید. زیرا وجود این موارد میتواند افسر سفارت را قانع کند که شما به کشور باز خواهید گشت
 • در مورد نیاز کشور مادری خود به متخصصان در این زمینه توضیح دهید و افسر را قانع کنید که آینده شغلی بی نظیری در کشورتان دارید

X هرگز نگویید که به دنبال یافتن شغل در کشور مقصد هستید زیرا این موضوع نشان می دهد توانایی مالی شما پایین است و برای کسب درآمد بیشتر به کشور مورد نظر می روید

X داشتن اقوام یا نزدیکان مقیم کانادا می تواند تاثیر منفی داشته باشد و احتمال عدم بازگشت شما را بالا ببرد

نمونه پاسخ ها و توضیحات قانع کننده در زمینه بازگشت به کشور:

What are your plans after graduation

برنامه و اهداف شما بعد از فارغ التحصیلی چیست؟

نمونه پاسخ ها:

After completing my course in computer science, I will return to join the ever growing IT industry in my country as the demand for individuals in this profession keeps increasing. I am sure that there will be a lot of job positions for me in my homeland both in the private and state sectors. At the moment, I have a job offer for after completing my master’s program from XYZ which is a well-known company in Iran.

پس از اتمام دوره علوم کامپیوتر، به صنعت در حال  رشد آی تی در کشورم خواهم پیوست با توجه به اینکه تقاضا برای افراد  متخصص در این حرفه در حال افزایش است. مطمئنم که در کشورم موقعیت های شغلی بسیاری در بخش های خصوصی و دولتی برای من وجود خواهد داشت. در حال حاضر برای دوران پس از دوره ارشد، یک پیشنهاد شغلی از XYZ دارم که یک شرکت معروف در ایران است.

We have great opportunities here in the field of my study. The degree I will be pursuing from US will be a great asset in advancing my career here in my country. It is worth mentioning that I have a job promotion offer from the ABC Company, my current workplace, to resume my cooperation with the company after completing my studies at US (related document is available).

در زمینه رشته من اینجا فرصت های عالی داریم. مدرکی که من از ایالات متحده اخذ می کنم، یک مزیت بزرگ در پیشرفت حرفه من در کشورم خواهد بود. لازم به ذکر است که من یک پیشنهاد ارتقاء سمت شغلی از شرکت ABC، محل کار فعلی ام، دارم تا پس از اتمام دوره تحصیلی ام در ایالات متحده، همکاری ام را با این شرکت از سر بگیرم. (مدرک مربوطه موجود است)

Although this degree would allow me to have an occupation in any developed countries with better conditions compared to Iran, I should return to my country and work there to be able to take care of my parents. I am the last-born child in my family; and emotionally speaking, my parents are quite dependent on and connected to me. My parents are both retired, dealing with their health problems and I feel responsible for taking care of them given that they are not able to live independently for a long time.

اگرچه این مدرک به من اجازه می دهد که در کشورهای توسعه یافته، با شرایط بهتر نسبت به ایران، مشغول به کار شوم، من باید به کشورم برگردم و آنجا کار کنم تا بتوانم از والدینم مراقبت کنم. من آخرین فرزند خانواده هستم و والدینم از لحاظ احساسی کامل به من وابسته و متصل هستند. والدینم هر دو بازنشسته اند، درگیر مشکلات سلامتی شان هستند و با توجه به اینکه نمی توانند برای مدت طولانی به صورت مستقل و بدون کمک زندگی کنند، من در قبال مراقبت از آن ها احساس مسئولیت می کنم.

I intend to return to my country of residence, Iran, immediately given that my spouse could not accompany me during my studies in Canada due to his job responsibilities.

با توجه به اینکه همسرم بخاطر مسئولیت های شغلی اش نمی تواند من را طی دوره تحصیلی ام در کانادا همراهی کند، قصد دارم بلافاصله پس از اتمام تحصیلات، به کشور محل اقامتم، ایران، بازگردم.

👇 ویدئو پرسش و پاسخ های بالا 👇

ویزای دانشجویی تحصیلی ویزای دانشجویی تحصیلی ویزای دانشجویی تحصیلی ویزای دانشجویی تحصیلی

لینک مفید

نظر شما درباره این مطلب چیست؟
 • عالی 
 • خوب 
 • معمولی 
 • بد 
 • بی فایده 

2 دیدگاه‌

 1. الیاس گفت:

  بسیارخوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: شما اجازه کپی برداری از مطالب این سایت را ندارید